mChess

 

je projekt který se snaží pomocí technologie Unity3D vytvořit nenáročné 3D šachy. V současnosti je hra ve velmi raném stádiu vývoje. Jedná se vlastně pouze o technologické demo.

Pokud nechcete nic stahovat, zkuste si aplikaci přímo zde:

http://downloads.wport.cz/mChessWeb.html

mChess.ve.0.0.2

mChess.ve.0.0.2

mChess.ve.0.0.3

mChess.ve.0.0.3

mChess.ve.0.0.4

mChess.ve.0.0.4

mChess.ve.0.0.5

mChess.ve.0.0.5

Cílem projektu je vytvořit takové šachy, které budou v prvé řadě příjemné na pohled i na poslech a nebudou uživatele trápit technickými přehledy, statistikami, online chaty ani jinými zbytečnostmi. Tedy takové, u kterých můžete v klidu přemýšlet bez stovek různých tlačítek, ovládání, nastavování, reklam atp… Některé z uvedených věci ve hře samozřejmě k dispozici budou, ale zviditelnit si je bude muset uživatel sám na vyžádání.

Původním cílem projektu je nejprve zajistit hru dvou hráčů proti sobě (jakousi verzi dopisových šachů), kdy vám Váš kamarád zašle tah (skype, mail, sms, …), vy jej nastavíte na hrací desce a během několika dní či hodin přemýšlení odešlete tah zpět. Bez dalšího složitého nastavování vypnete / spustíte hru, která se po startu sama nastaví do předchozího stavu, bez nutnosti cokoliv ukládat, nahrávat hledat v uloženích atp… spustí vaši oblíbenou hudbu, ve vámi naposledy nadefinovaném pohledu. Prostě stejně tak jako by jste doma měli někde koutek určený jen pro šachy, se zaprášenou hrací deskou kam se chodíte jednou za čas uklidnit od všedních starostí. V počítači vám navíc nebude hrozit přehnaně pečlivě uklízející manželka, rozdováděný domácí mazlíček ani horda křičících a vše devastujících dětí.

Hra tedy v prvé fází vůbec nebude obsahovat logiku, která praví že kůň může pouze do L, věž pouze rovně atp…

Jakmile bude dosaženo primárního cíle, zaměří se projekt i na další oblasti, jakými jsou hra proti stroji, hra online, hlídání logiky tahů atp…

Současná verze 0.0.2 obsahuje pouze nevydařenou šachovnici 🙂 a podkladovou hudbu.

Pokud se Vám náš projekt líbí, občas se klidně zastavte a sledujte, zda jsme se náhodou neposunuli o kousek blíže k vytyčenému cíli. Klidně zanechejte i nějakou tu zpětnou vazbu. Budeme za ni rádi.

 

Licence a Cena:

Hra bude – pro většinu z vás jistě bohužel – placená nějakou drobnější částkou (řekněme do 50Kč).

 

Stažení / Download:

ve 0.0.2

ve 0.0.3

ve 0.0.4

ve 0.0.5

2 Replies to “mChess”

  1. Jo. Již mám další verzi. Má protihráče ve správných barvách.
    Zbývá tedy rozpohybovat figurky, uložit aktuální stav a release 1.0 může jít do světa.
    Pak se dočkáš i své W8Phone verze. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *